Přihlásit se

Po úspěchu článku o časopisu AutoTIP Klassik, na který reagovalo neuvěřitelné množství čtyř čtenářů přináším na četná dvě :-) přání pokračování o aktuálním číslu časopisu AutoMotoSport Classic.

Zmíněný Classic vychází už osmou sezónu a číslo, které jistě ještě seženete na stáncích (4/2014) vyšlo 23.12.2014. Na titulní straně je nejkrásnější auto naší produkce Škoda 110R Coupé. Nás ale zajímá co z jihoevropského poloostrova zaujalo redakci natolik, aby sepsala, nebo převzala článek do tohoto vydání.

AMS Classic

AMS Classic

Pohled do obsahu jistě napoví, nicméně si dovolím vypíchnout dvojici supersportů italské produkce Ferrari 308 GTS (1978) a Lamborghini Diablo VT Roadster (1997). Třetím králem jest Lancia Gamma Coupé (1980), která se dostala do textu díky srovnávacímu testu s MB 230 CE (1979) a Peugeotem 504 Coupé (1977) z pera německé partnerské redakce.

AMS Classic

AMS Classic

AMS Classic

Mě ovšem zaujala ještě dvě vozidla, která mi připomněla dobu před 15-20 lety, kdy jsem na kole objížděl jihomoravskou metropoli a obě auta jsem vídal jak za plotem, tak na silnici. Obě jsou z Francie a ani jedno z nich už dnes na silnici nemám šanci spatřit.

Simcu Rancho jsem viděl mnohokrát díky jednomu nadšenci z příměstské brněnské části. V zahradě jich stávalo několik, vraky i pěkné kousky. Velmi zajímavé vozidlo, kterých na světě už jistě moc není.

AMS Classic

Stejně jako bílá Alpine Renault A310 (1978), ze strany sto, kterých bylo vyrobeno jen něco přes 11 tisíc kusů. I to je dost na tak raritní vozidlo. Myslím, že onen představený kus je tím který jsem několikrát viděl na svých zmíněných cyklo toulkách. Jooo, to byly časy.

AMS Classic

Poslední číslo loňského ročnímu AMS Classic má 130 stran a za necelou stokorunu není důvod váhat. Následující číslo, bychom mohli vidět na stáncích v dubnu.

AMS Classic (www.ams-classic.czwww.facebook.com/amsclassic)