Obsah sekce Palivo ze starého diskusního fóra
- Brano
-
Autor tématu
23. lis 2007 00:00 #181
od Brano
Odpověděl Brano pro téma Obsah sekce Palivo ze starého diskusního fóra
Mensie trysky idu na prvu komoru a vacsie na druhu. Skus si to skontrolovat.
Téma bylo zamčeno.
- apoali
-
Autor tématu
21. lis 2007 00:00 #182
od apoali
Odpověděl apoali pro téma Obsah sekce Palivo ze starého diskusního fóra
Mam akutny problem - vycistil som karburator (34 DMTR 54/250), poskladal, polozil na miesto a pri nastartovani na sytic mi vyskocili otacky na 4-5000. Nastavovaciu srubu mam pritom uplne uvolnenu. Nijak sa nedaju otacky znizit, jedine zavretim skrtiacej klapky. Plavak je nastaveny na 6 a 13 mm. Podozrenie pada na trysky, ale neviem si s nimi poradit. Co robit???
Téma bylo zamčeno.
- Nezmar
-
Autor tématu
22. říj 2007 00:00 #183
od Nezmar
Odpověděl Nezmar pro téma Obsah sekce Palivo ze starého diskusního fóra
Už som kúpil,z Una to sadlo presne.
Téma bylo zamčeno.
- matustn
-
Autor tématu
22. říj 2007 00:00 #184
od matustn
Odpověděl matustn pro téma Obsah sekce Palivo ze starého diskusního fóra
Tak zvacsi roztec skrutiek a je to OK.
Téma bylo zamčeno.
- zetor16045 to All
-
Autor tématu
22. říj 2007 00:00 #185
od zetor16045 to All
Odpověděl zetor16045 to All pro téma Obsah sekce Palivo ze starého diskusního fóra
Caute...Tak motor už ide ako hodinky a je tichší asi o 25 % . Našiel som týpka čo mi to zošteloval za 1:30 min. A je to fakt kaper. Ten sa ozaj vyzná.. Asi budem u neho častejšie nech to dá všetko do good stavu
Téma bylo zamčeno.
- Nezmar
-
Autor tématu
21. říj 2007 00:00 #186
od Nezmar
Odpověděl Nezmar pro téma Obsah sekce Palivo ze starého diskusního fóra
to all:Kde na webe sa dá objednať tesnenie na 1.3 medzi zberným výfukovým potrubím a prvou časťou.Kúpil som z lady,no nesedí rozteč skrutiek.
Téma bylo zamčeno.
- matustn
-
Autor tématu
16. říj 2007 00:00 #187
od matustn
Odpověděl matustn pro téma Obsah sekce Palivo ze starého diskusního fóra
Vedel by si vsetko presne popisat ...?
Téma bylo zamčeno.
- Jura z KM to zetor
-
Autor tématu
15. říj 2007 00:00 #188
od Jura z KM to zetor
Odpověděl Jura z KM to zetor pro téma Obsah sekce Palivo ze starého diskusního fóra
Vytahni si sytič... <BR> Motor treba štelovat na cit. Tabulky jsou jen vodítko. Začni úhlem sepnutí, pokračuj předstihem, vůlí ventilů, hladinou v plovákové komoře....
Téma bylo zamčeno.
- zetor16045 to Jura z KM
-
Autor tématu
15. říj 2007 00:00 #189
od zetor16045 to Jura z KM
Odpověděl zetor16045 to Jura z KM pro téma Obsah sekce Palivo ze starého diskusního fóra
Sewas...Nevieš prečo mi motor zhasína ked je studený ???...Je to karbec ???....A ako sa to má zoštelovať nemáš dáke tabulky ???... Dík
Téma bylo zamčeno.
- Zdenek
-
Autor tématu
15. říj 2007 00:00 #190
od Zdenek
Odpověděl Zdenek pro téma Obsah sekce Palivo ze starého diskusního fóra
Vy jste blázni, s váma se nedá mluvit normálně
Ja když to vytočim na 7300 tak na dvojku jedu něco kolem 90 km/h, a to se u nás ve městě nemože...
Téma bylo zamčeno.
- inferno
-
Autor tématu
14. říj 2007 00:00 #191
od inferno
Odpověděl inferno pro téma Obsah sekce Palivo ze starého diskusního fóra
ano 6000 je k nicemu...treba to tocit do 8500 aby po preradeni padalo na min 6500...a aj tak to na 195konovu konkurenciu v triede nestaci...treba este aspon samosvor
Téma bylo zamčeno.
- to Jura z KM
-
Autor tématu
14. říj 2007 00:00 #192
od to Jura z KM
Odpověděl to Jura z KM pro téma Obsah sekce Palivo ze starého diskusního fóra
Sewas...Nevieš prečo mi motor zhasína ked je studený ???...Je to karbec ???....A ako sa to má zoštelovať nemáš dáke tabulky ???... Dík
Téma bylo zamčeno.
- Jura z KM
-
Autor tématu
14. říj 2007 00:00 #193
od Jura z KM
))
Odpověděl Jura z KM pro téma Obsah sekce Palivo ze starého diskusního fóra
Téma bylo zamčeno.
- Jura z KM
-
Autor tématu
13. říj 2007 03:46 #194
od Jura z KM
Odpověděl Jura z KM pro téma Obsah sekce Palivo ze starého diskusního fóra
...ale fiat, jako správné italské auto, má mít chod hodně nervózní! Jako správná divočina. S tou podtlakovkou- záleží na tom, co po tom kdo chce. Na Mk.1, která točí přes 6000, to nemá co pohledávat, patrně by to ani nedělalo dobrotu. Pokud tam dáš karbec z Una, co má difuzér 21mm, udávíš to a nejede to. U Mk.2 a 3 už je to vlastně fuk, protože ten motor je až na detaily identický s Unem 900. Otáčky výkonu 5400, menší karburátor, atd. Jenže už to nejede. Teď jsem se svezl s Mk.1, která má najeto 29000km (!!!) a byl jsem u vytržení, jak to trhá asfalt...
Téma bylo zamčeno.
- psenkomet
-
Autor tématu
13. říj 2007 03:46 #195
od psenkomet
Odpověděl psenkomet pro téma Obsah sekce Palivo ze starého diskusního fóra
takze ked rozdelovac s podtlakom, tak pri nastavovani mam odpojit podtlak a tak nastavovat?
Téma bylo zamčeno.
- Zdenek
-
Autor tématu
13. říj 2007 03:46 #196
od Zdenek
Odpověděl Zdenek pro téma Obsah sekce Palivo ze starého diskusního fóra
Měl jsem Mk1 a dost problémů s karburátorem, tak jsem na vrakovišti vzal z Una 45 (903) karburátor a rozdělovač s podlakovou regulací. Byl jsem překvapen, jaká je to příjemná změna. Motor víc tahne už od nižších otáček, je celkově klidnější, super volnoběh a má takový kulatější chod. A hlavně! Spotřeba klesla o 1 litr. Takže jedině doporučuju.
Téma bylo zamčeno.
- psenkomet
-
Autor tématu
13. říj 2007 00:00 #197
od psenkomet
Odpověděl psenkomet pro téma Obsah sekce Palivo ze starého diskusního fóra
este jeden dotaz. ked som kupil moju 127 tak mi byvala majitelka kazala tankovat 95 UNI. alebo 95 natural + anabex. 95 Uni uz ma jedine slovnaft a chcel by som zacat tankovat natural. mechanik hovoril ze ked je hlava hlinikova, tak kludne mozem dat natural. co vy na to?
Téma bylo zamčeno.
- MareCZech to Zdenek
-
Autor tématu
13. říj 2007 00:00 #198
od MareCZech to Zdenek
Odpověděl MareCZech to Zdenek pro téma Obsah sekce Palivo ze starého diskusního fóra
6000 ve městě k ničemu?Tak to jsi ještě nejel se mnou.
)
Téma bylo zamčeno.
- matustn
-
Autor tématu
13. říj 2007 00:00 #199
od matustn
Odpověděl matustn pro téma Obsah sekce Palivo ze starého diskusního fóra
Po case by sa to asi prejavilo. Pekne to rozoziera hlavu. s tym anabexom to tak ma byt-to je najlepsie. <BR> Dobre chrani vyfukove ventily a dlhsie vydrzi..
Téma bylo zamčeno.
- Zdenek
-
Autor tématu
13. říj 2007 00:00 #200
od Zdenek
Odpověděl Zdenek pro téma Obsah sekce Palivo ze starého diskusního fóra
Je to jak říkáš, záleží co kdo chce. Když budeš jezdit víc po městě jako já kdysi jezdil, určitě uvítáš nižší spotřebu a navíc 6tis otáček ve městě je ti k ničemu. A věř tomu že i Mk1 jede s podtlakovou regulací pěkně.
Téma bylo zamčeno.
- Jura z KM
-
Autor tématu
13. říj 2007 00:00 #201
od Jura z KM
Odpověděl Jura z KM pro téma Obsah sekce Palivo ze starého diskusního fóra
Co rozežírá hlavu??? <BR> Všechny fiaty do r.v. 1988 by měly mít olovo, potažmo jeho náhražku. Jde pouze o to, zda-li jsou SEDLA ventilů uzpůsobena benzínu bez aditiv. Což u 127 nejsou. I když spousta lidí jezdí bez a funguje jim to bez jakýchkoliv problémů. Ale jistota je .... Jestli je hlava hliníková, litinová, nebo perníková, je z hlediska benzínu zcela a úplně fuk. <BR> A co se týká otáček ve městě, tak těch 7300 je na pokoření tédéíčka celkem nutnost...
Téma bylo zamčeno.
- MareCZech to Psenkomet
-
Autor tématu
13. říj 2007 00:00 #202
od MareCZech to Psenkomet
Odpověděl MareCZech to Psenkomet pro téma Obsah sekce Palivo ze starého diskusního fóra
Moje sedma MK1 903 má najeto od dob,kdy skončil benzín Super už 90000 jen na čistém Naturalu 95 a je pořád v dobré kondici,takže bych se toho vůbec nebál.
Téma bylo zamčeno.
- ALES
-
Autor tématu
11. říj 2007 00:00 #203
od ALES
Odpověděl ALES pro téma Obsah sekce Palivo ze starého diskusního fóra
Na bloku motoru ( v odlitku ) Má 100GL i 1050kovej abarth z A112ky.... Teda doufam že nekecam.... Ale sem o tom přesvědšen...
Téma bylo zamčeno.
- psenkomet to Jura
-
Autor tématu
11. říj 2007 00:00 #204
od psenkomet to Jura
Odpověděl psenkomet to Jura pro téma Obsah sekce Palivo ze starého diskusního fóra
ten rozdelovac s podtlakovkou mal kamos na 903 motore ked kupil 127. ten chalan co mu to predaval mu povedal, ze motor je z una. sice mal na bloku ,,fiat100gl,, ... takze bol 127-ckovsky. menil motor za iny 127-ckovsky, lebo na tom starom bola poskodena hlava, termostat, vsade plno silikonu namiesto tesneni a mnoho inych zavad, proste odflaknuta robota predosleho majitela. a auto znacne hnile. rozmyslal som, ze ked auto po zime zlozim, zeby som dal na moj motor ten podlakovy rozdelovac. aky mate na to nazor aj ostatni?
Téma bylo zamčeno.
- Jura z KM
-
Autor tématu
11. říj 2007 00:00 #205
od Jura z KM
Odpověděl Jura z KM pro téma Obsah sekce Palivo ze starého diskusního fóra
A to běhání předstihu dělá vytahaný rozvodový řetěz. Obzvlášť markantní u Škoovek.Pružinky v rozdělovači pouze dovolí dřív rozevřít závažíčka.
Téma bylo zamčeno.
- Jura z KM to Nezmar
-
Autor tématu
11. říj 2007 00:00 #206
od Jura z KM to Nezmar
Odpověděl Jura z KM to Nezmar pro téma Obsah sekce Palivo ze starého diskusního fóra
Základní předstih se dělá ZÁSADNĚ s odpojenou podtlakovou regulací!!!!!!!!! Od toho je to základní předstih! Jak známo, podtlaková regulace předstih zvětšuje-obzvlášť při vyšších otáčkách a zavřeném plynu. Takže-čistě teoreticky-základní předstih nastavovaný s podtlakovkou a řekněme vyčvachtanou odstředivou regulací, může dát v konečném výsledku i předstih ZA horní úvratí. To už jsem ale nastínil extrémní scénář. <BR> A ve 127 podtlakovka nemá co pohledávat. Žádný seriový motor ju neměl-pokud mi paměť dobře slouží....
Téma bylo zamčeno.
- Nezmar
-
Autor tématu
11. říj 2007 00:00 #207
od Nezmar
Odpověděl Nezmar pro téma Obsah sekce Palivo ze starého diskusního fóra
Tou šesťhrannou skrutkou sa nenastavuje CO,ale otáčky voľnobehu.Skrutka CO je smerom od prevodovky dole vpravo. <BR> ešte pre žiarovkovo skalných:žiarovka nezistí vôľu v uložení rozdeľovača,vôľu kontaktov prerušovača a hlavne vôľu odstredivej regulácie!!!Po tom,ako som nastavoval zapaľovanie mnohým známym,po výmene pružiniek,prípadne po ich napružení sa motor ťahá do otáčok neporovnateľne lepšie.Často sa dokonca stáva,že nesedia rysky na prevodovke a remenici.Raritou bol Moskvič,kde bola odchýlka 15°.Keď sú vyťahané pružinky,vôle v uložení,tak lúč behá hore-dole.A s ním aj voľnobeh.Toto sa žiarovkou nedá zistiť!
Téma bylo zamčeno.
- matustn
-
Autor tématu
11. říj 2007 00:00 #208
od matustn
Odpověděl matustn pro téma Obsah sekce Palivo ze starého diskusního fóra
Ziarovkou sa da nastavit dobre predstih aj ked pri vypnutom motore. Da sa to aj s nou presne nastavit. Ta vola je vzdy v rozdelovaci-preto ked zacne svietit pri rozevrenych kontaktech tak sviti este chvilu pri pretacani klukovkou. teba preto vystihnut hned zaciatok ked zasviti. Vtedy to je presne...
Téma bylo zamčeno.
- Zdeněk M
-
Autor tématu
11. říj 2007 00:00 #209
od Zdeněk M
Odpověděl Zdeněk M pro téma Obsah sekce Palivo ze starého diskusního fóra
Ještě bych se vrátil k tomu dvojitému karburátoru. Chytá mi na sytič napoprvé, ale při přidání plynu chcípne (díra). Ohřáté je to o dost lepší, jen se trochu hůř sbírá z volnoběhu. Takže toto vyřeším nastavením CO? Je to ten šroub od motoru s dlouhou šestihranou hlavou? A dá se ještě někde nastavit doraz škrtící klapky?
Téma bylo zamčeno.
- psenkomet
-
Autor tématu
10. říj 2007 00:00 #210
od psenkomet
Odpověděl psenkomet pro téma Obsah sekce Palivo ze starého diskusního fóra
ked mam rozdelovac s podtlakovou regulaciou privadzanou hadickou z podtlaku na kraburatore tak ako by ste mi odporucali dat predstih? na tych 10° alebo ako pise Jura 12-15 ??
Téma bylo zamčeno.