Přihlásit se

Fiat 127 Internet Fan Club byl založen v únoru 1999. Jeho cílem bylo a je sdružit majitele a příznivce tohoto, dnes již téměř zapomenutého vozu, za účelem výměny zkušeností, rad a náhradních dílů. Klub po čase změnil své označení na Fiat 127 Fan Club. Jsme klubem neoficiálním, jedná se pouze o skupinu fandů se stejnými zájmy. Členství ve Fan Clubu je zcela zdarma a bez podmínek. V jeho řadách jsou vítáni i majitelé "příbuzných" typů značky (850, 128, ...), které jsou postaveny na "podobném technickém základu" jako Fiat 127. Klub si neklade za cíl vydávat členské periodikum, nebo vybírat členské příspěvky, neboť je jen klubem virtuálním. Za dobu fungování klubu bylo uspořádáno více než 20 srazů v ČR (Rouchovany, Žamberk, Nemojany) a SR (Piešťany, Orešany), původně se vzrůstajícím, dnes už s více či méně stabilním počtem účastníků. Neexistuje jediný člověk, ani vozidlo, který by byl účasten všech.

 

sraz

 

Při ohlédnutí zpět k počátkům klubu můžeme zahlédnout mlhavou siluetu zakladatelského, dnes již neexistujícího vozu, který má vše na svědomí. Fiat 127 Sport 70HP, pojmenovaný Bobeš. Již koncem prázdnin 2001 měl kolem 80ti registrovaných členů, z nichž pět se zůčastnilo historicky prvního srazu. Ve stejném období roku 2004 se počet členů zvýšil na 300, v srpnu 2016 pak měl klub přes 960 registrovaných členů nejvíce z České a Slovenské republiky, ale jsou mezi námi i nadšenci z dalších, mnohdy i exotických 34 zemí. Konkrétně: Argentina, Belgie, Brazílie, Česká republika, Chorvatsko, Dánsko, Ekvádor, Egypt, Estonsko, Finsko, Francie, Německo, Velká Británie, Řecko, Guatemala, Nizozemí, Maďarsko, Chile, Indonésie, Irsko, Izrael, Itálie, Makedonie, Malajsie, Polsko, Portugalsko, Rusko, Rumunsko, Srbsko, Slovensko, Španělsko, Srí Lanka, Švédsko, Turecko.  

 

Vozů Fiat 127 logicky ubývá, na silnicích již běžně téměř nejezdí, stejně tak ubývá aktivních členů. Zatímco roce 1997 bylo v České republice registrováno přes 10tis vozů typu Fiat 127, v červenci 2016 už jen 2103 vozů. Doufejme, že jak legislativa, tak aktivita alespoň malé části majitelů dá těmto vozům možnost přežití ještě dalších několik desetiletí.

 

Máte-li nějaký technický problém, nápad, dotaz, připomínku, nebo zkušenost, napište!

Vaše příspěvky budou uveřejněny, staňte se členem Fan Clubu a spolutvůrcem těchto stránek !

 

Marek Lengál (Mark L.)