Fórum
× Toto je volitelný nadpis fora pro sekci připomínky.

normal Připomínky k funkčnosti stránek

Mark L. odpověděl/a na téma: Připomínky k funkčnosti stránek

03. bře 2017 06:17

Jak jsi přišel na to, že se rozčiluju?

Fiat 127 903 1975, Fiat 127 1050/70HP 1981

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Jura z KM odpověděl/a na téma: Připomínky k funkčnosti stránek

02. bře 2017 20:03

Tak to neřeš. Nerozčiluj se nad věcmi, které nemůžeš ovlivnit. Já se třeba přihlašuju jen tehdy, kdy se k určitému tématu hodlám vyjádřit. Jinak stránky omrknu bez přihlašování.

02. bře 2017 08:08

Jura z KM napsal: ..... Spíš mě štve, že ač mám nastaveno automatické přihlášení, tak někdy to vydrží týden, jindy už na druhý den musím přihlašovat znovu.....

Tohle je fakt zvláštní. Už mi tohle hlásilo víc lidí, ale nemyslím si, že to souvisí s webem. Spíš to souvisí s prohlížečem. Ať pustím prohlížeč doma, nebo v práci tak jsem pořád přihlášen. Opravdu s tím nemám problém. Netuším jak tohle řešit.

Branco127 odpověděl/a na téma: Připomínky k funkčnosti stránek

02. bře 2017 06:07

Už je to OK, ďakujem Marek.

01. bře 2017 20:33

Změnils nastavení- projev u mne: Poslední příspěvek (nejnovější) mám nyní NAHOŘE a starší směrem dolu, ať jsem přihlášen, nebo ne. Před změnou jsem měl nejnovější příspěvek při přihlášení nahoře, bez přihlášení dole. V tématech ovšem klikám vždy na POSLEDNÍ PŘÍSPĚVEK, nikoliv na TÉMA.
Spíš mě štve, že ač mám nastaveno automatické přihlášení, tak někdy to vydrží týden, jindy už na druhý den musím přihlašovat znovu. Proto se ti, předsedo, jeví, že sem moc nechodím. Není tomu tak, jen jsem líný se přihlásit.

Naposledy změněno: 01. bře 2017 20:36 od Jura z KM.

28. úno 2017 23:38

Právě jsem to zkusil. Pokud jsem přihlášen tak mě to hodí na poslední (nejnovější) příspěvek v tématu. Pokud nejsem, tak na první. Jelikož jsem vždycky automaticky přihlášen, tak jsem si toho nemohl všimnout. Předpokládám teda, že i Vám se to takhle chovalo jelikož nejste přihlášeni.
Změnil jsem jedno nastavení. Už je to OK?

Naposledy změněno: 28. úno 2017 23:43 od Mark L..

28. úno 2017 19:34

Scrollujeme asi všetci, predseda nám na to časom určite odpovie.

Jimbo odpověděl/a na téma: Připomínky k funkčnosti stránek

28. úno 2017 14:46

Chci se zeptat, dělá to jen mně, že na hlavní stránce, vlevo jsou poslední novinky na fóru, kliknu na nějaké a hodí mě to na začátek celého tématu, takže musím scrollovat dolů a kliknout na poslední stránku. Dřív to fungovalo před modernizací, že člověk kliknul a hned ho to hodilo na konec, na nové příspěvky. Nebo se pletu?

martazit odpověděl/a na téma: Připomínky k funkčnosti stránek

27. pro 2016 11:13

oka vecer zkusim znovu :)

27. pro 2016 11:12

Doplněk k vánočnímu překvapení z dnešního dne od webhostingu:

Dobrý den,
v tu sobotu bylo 50 tisíc přístupů, ale ustáli jsme to. Tak snad to již bude zase v normálu.
Nezjistil jste, jak se to stalo?

Konečně pořádná návštěvnost ;)

Naposledy změněno: 27. pro 2016 11:13 od Mark L..

27. pro 2016 05:24

martazit napsal: zdravim ,nejdou mi nahrat fotky do profilu.muze to byt tim ,nebo je problem na mojim prijimaci :)

B bude asi správně ;)
Postup:
  • Menu vpravo MOJE MENU > Moje galerie:nahrávání fotek.
  • Jsou dvě možnosti. Nahrávání buď po fotkách, nebo jedním ZIP souborem.
  • Vybereš svou kategorii - časem jich může být víc, typicky má nový uživatel pouze jednu pojmenovanou jeho Nickem
  • Vyplníš nějaký název těch fotek.
  • Vybereš fotky které chceš přidat (případně ZIP archív).
  • Dole klik na NAHRÁT
  • Můžeš si dát frťana, pač jsi dokázal do profilu vložit fotky :)
Obojí jsem teď zkusil jako prostý uživatel, nikoliv admin, a vše proběhlo správně. Pokud to zas nepůjde, tak napiš přesně co se děje, nebo přilož sem printScreen obrazovky. Netestoval jsem to ve všech prohlížečích, občas je nějaký problém i v nich. Zkoušel jsem to v Chrome.

martazit odpověděl/a na téma: Připomínky k funkčnosti stránek

26. pro 2016 19:03

zdravim ,nejdou mi nahrat fotky do profilu.muze to byt tim ,nebo je problem na mojim prijimaci :)

26. pro 2016 09:45

Pokud Vám připadá diskusní fórum nějaké roz....dané, tak se Vám to nezdá. Po aktualizaci to opět autoři "vylepšili". Hmmm. Budu se snažit to nějak umravnit.
[EDIT:] Tak snad se to aspoň dá číst, ale pokusím se to časem vylepšit. Opět změna k lepšímu :(
[EDIT 2:] Už je to lepší? Čitelnější. Ještě mám co upravovat, ale v první fázi OK ?

25. pro 2016 09:49

Znova to tu nejaký buz..rant hekuje! Včera som mal problém prezerať stránku, stále hlásilo chybu servera.

25. pro 2016 09:13

Krátce po rozbalení dárků pod stromečkem jsem obdržel dáreček od našeho webhostingu:

Dobrý den,
na webu www.fiat127.cz máte extrémní návštěvnost, která přetěžuje náš webserver. Nevíte o co se jedná?
Děkuji za informaci.

To snad nikdy neskončí. Koukám, že extrémní návštěvnost je IP adres Ruska, Ukrajiny a Kazachstánu. :angry:

[EDIT:] Pokud Vám připadá diskusní fórum nějaké roz....dané, tak se Vám to nezdá. Po aktualizaci to opět autoři "vylepšili". Hmmm. Budu se snažit to nějak umravnit.
[EDIT 2:] Tak snad se to aspoň dá číst, ale pokusím se to časem vylepšit. Opět změna k lepšímu :(

Naposledy změněno: 25. pro 2016 10:31 od Mark L..

14. pro 2016 14:47

Jen taková malá info. Opět se snaží hackeří a podobná svoloč. Dokonce se jeden zaregistroval a v češtině začal plnit forum spamem. Mohlo mi být divné, že uvádí vozidlo 127 Mk1 rok výroby 2009 :lol: . IP adresa z Kamerunu.
Tož to já jen tak, aby řeč nestála. Apoň někdo sem chodí :S

12. kvě 2016 06:11

Meg127 napsal: To je teda smůla, jinak pěkný fotky z okruhu!!! Hele Marku jak mám vložit to video přímo z počítače? Je ve formátu MP4? Díky

Luco, mám pro tebe jediné dvě rady. Buď to nahraješ na jeden ze serveru který toto fórum podporuje (viz tam to okýnko "POSKYTOVATEL", třeba Youtube), nebo to dej jako přílohu k příspěvku. Jako v tomto dole dávám jeden testovací. Přidal jsem tam možnost MP4. Můžu přidal další formáty dle požadavků, ale nebude to k online spuštění. Podle toho na jakém systému, platfformě, si to uživate prohlíží si to může bu´d rovnou spustit, nebo mu to nabídne uložení a následné spuštění. Nic jiného bohužel nejde. S tím fuckbookem to asi nepůjde. Není to o tom, že bych to tu nechtěl, ale o tom, že toto fórum prostě video příspěvky z FB nepodporuje a pokud to tam vývojáři nedodělají tak smůla.

Tak už sem montéra Matýska dej ;)

POKUS

Přílohy:
Naposledy změněno: 12. kvě 2016 06:18 od Mark L..

Meg127 odpověděl/a na téma: Připomínky k funkčnosti stránek

12. kvě 2016 05:31

To je teda smůla, jinak pěkný fotky z okruhu!!! Hele Marku jak mám vložit to video přímo z počítače? Je ve formátu MP4? Díky

10. kvě 2016 07:12

Vyjádření webhostingu:

Dobrý den,

v důsledku vyhořelého zdroje v jednom serveru se včera v pozdních večerních hodinách vyhodil jistič jednoho napájecího okruhu v racku a bylo natvrdo restartováno asi 8 serverů. Kromě serveru www10 se nám podařilo během noci dát do púvodního stavu všechny servery. U serveru www10 se poškodilo diskové pole a nedařilo se nám opravit databázi.

Protože se blížilo ráno, stáli jsme před rozhodnutím, zda pokračovat v opravě databáze s nejistým koncem, čímž by se služby nemusely stihnout spustit do 7 hodin, nebo vrátit 11 hodin starou zálohu. Nakonec jsme přistoupili k druhé variantě, dopolední výpadek se nám jevil jako horší řešení.

Staré pole budeme dnes ještě zkoumat a snažit se z něj dostat nějaká data. Soubory z FTP by se mohlo podařit získat, ale problém bude asi s databází.

Za 10 let naší existence se nikdy havárie takového rozsahu nestala, nikdy jsme se nemuseli vracet k záloze. Bohužel je ale technika nevyzpytatelná a nelze všemu předejít.

Pokud by se nám během dne podařilo z původního pole získat nějaká data, budeme Vás informovat e-mailem.

Omlouváme se za způsobené problémy a děkujeme za pochopení.

Co se dá dělat, holt to doplníme znovu. Stát se to může. Z vlastní praxe vím, že tohle se bohužel stává.

10. kvě 2016 06:29

Vypadá to, že na webhostingu byl nějaký vážný problém. Včera večer bylyvšechny weby včetně jejich domovského mimo provoz a dnes máme náš web obnoven ze zálohy uložené o půlnoci 8/9.5.2016, takže všechny včerejší příspěvky jsou kde? Áno rovnou v zadeli. Čekám ještě na nějaké vyňadření z webhostingu, ale nepočítal bych s obnovením nějaké novější zálohy.

Igor odpověděl/a na téma: Připomínky k funkčnosti stránek

05. kvě 2016 18:56

ahoj Marku, coze? primo z vnitra?? co si o tom myslet? tak schvalne, co si o tom teda myslis? B)

JUGOSLAVIJO, VOLIM TE! I PEVAJ SRBIJO!

05. kvě 2016 11:02

Branco127 napsal: Ja si myslím že po tebe idú Marek. Kľudne sa nám tu verejne priznaj čo vlastne v skutočnosti robíš. Neprevážaš náhodou imigrantov do zahraničia na fiatke? ! A teraz sme podozrivý všetci!

Podozrivý jsme, ale až od teď, jakmile jsi tu použil slovo "imi***" , tak už jsme všichni v hledáčku díky automatickým skenům diskusí a sociálních sítí. :cheer:

05. kvě 2016 10:26

Ja si myslím že po tebe idú Marek. Kľudne sa nám tu verejne priznaj čo vlastne v skutočnosti robíš. Neprevážaš náhodou imigrantov do zahraničia na fiatke? ! A teraz sme podozrivý všetci!

05. kvě 2016 08:21

Co si o tom myslet?
Právě se někdo pokusil o přístup na web bez hesla z IP adresy MinisterstvaVnitra ČR . Už nás asi mají v hledáčku.

Ráno jsem zablokoval jistou IP adresu, která se neustále snažila probojovat na soubory, které už na webu nejsou. Adresa vedla do adresářů z doby před velkým upgradem tohoto webu, před 12/2015.

Naposledy změněno: 05. kvě 2016 08:23 od Mark L..

04. kvě 2016 07:09

Nechte toho plácání po zádech, jak už jsem psal : "... Snad to pomůže. Sám tomu ale příliš nevěřím."

03. kvě 2016 20:07

Ďakujem Marek že si to rozchodil, už som mal absťák :sick:

Mišo127 odpověděl/a na téma: Připomínky k funkčnosti stránek

03. kvě 2016 18:38

Ciao Marek,
uz som myslel ze je po stranke, ked na SK sme mali niekolko dnovy vypadok :(
Zas raz si to zvladol bravurne :woohoo:
Grazie!

03. kvě 2016 12:50

Opět byly stránky terčem nekalé činnosti. Viz mé příspěvky níže (možná výše - záleží jak to máte nastaveno, nebo zda-li jste přihlášeni).
Osobně mne velmi nemile překvapil náš webhosting, když na můj dotaz

děkuji za upozornění. Spam na diskusním fóru opravdu není. Na webu nic nenasvědčuje napadení. Koukám do access logů, ale moc nevím v čem je problém. Nevím co přesně mám hledat a jakou nápravu zjednat.

reagoval

tato aktivita musi byt necim vyvolana. Nevíte-li si s řešením sami rady, můžete se obrátit na některého z našich partnerů ***, kteří Vám udělají cenovou nabídku.

Inu tak se chová placený hosting, kterému přináším své peníze. Asi málo. Nejvyšší čas se poohlédnout jinde !

Stránky byly na několik dnů zapovězeny pro všechny IP adresy kromě CZ, nyní jsem vše povolil. Byl totiž nainstalován plugin, který by měl zablokovat IP která se několikrát neúspěšně pokusí o průnik do systému. Tak to prosím nezkoušejte ;) 3x špatné heslo a máte peška.
Snad to pomůže. Sám tomu ale příliš nevěřím. Když jsem hledal podle útočných IP adres odkud to je, tak jsem se dostal výhradně po post sovětských republik. To ale o ničem nevypovídá, neboť ty byly pravděpodobně k útokům zneužity.

Nějaké ku*vy mi jen přidělávají práci, vrásky a ubírají čas, sílu a vlasy :angry:

Naposledy změněno: 03. kvě 2016 12:51 od Mark L..

02. kvě 2016 18:44

Vzhledem k četnosti zapnutí mého počítače je to nepravděpodobné. A modem je taky 12-14 hodin denně vypnutý...

02. kvě 2016 10:02

Třeba se toho účastníš taky, ani o tom nevíš.
Co je to Botnet?